Hackathon 6: Hack Robotics


İnsanoğlunun artan ihtiyaçlarıyla her alanda dijitalleşmeye yöneldiğimiz bu dönemde önemli bir yer tutan robotik çalışmaları artık büyük küçük herkesin ilgi alanına girmiş bi durumda. Artan ihtiyaçlar ve genişleyen sektör çalışmalarıyla robotlar her alanda insanlara yardımcı oluyor ve her türlü çalışmada büyük zaman kazandırıyor. Sanayideki çalışmalardan tutun sağlık hizmetlerine, eğitim öğretim alanlarına, kamu hizmetlerine kadar hayatımızın her alanına giren robotların, hayatımızda önemli bir yer tutmaya devam edeceğini hepimiz biliyoruz. Gelecekte insanların yapacağı birçok işi yapabilme kapasitesine sahip olacak robotlar için çalışırken insanları da bu alanda aktif tutabilmek de oldukça önemli.
Hack Robotics hackathonumuzda hayatımızın her alanına dahil olup hepimiz için önemli yer tutan robotlara farklı pencerelerden bakacak, hızla ilerleyen robotik sektörünü inceleyerek robotik alanına yenilikçi çözümler getireceğiz.

Hackathon 6: Hack Robotics Etkinlik Takvimi

 • 5 Mart Açılış Yayını

  Koordinatör ekibiyle Hack Robotics sohbeti.
 • 12 Mart Mentor Buluşması

  Mustafa Kasar ile Canlı Eğitim.
 • 19 Mart Mentor Buluşması

  Burhan Şengün ile Canlı Eğitim.
 • 27-28 Mart

  Hack Robotics hackathonu süreci.

Mentorlar


Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru Şartları
- Ortaokul ve lise öğrencisi olmalısınız. -Yarışmaya katılım bireysel ya da takım halinde olabilir. -Takımlar en fazla altı katılımcıdan oluşabilir. -Takımınız yoksa üzülmeyin, sizin gibi takım arayan üyelerle bir araya gelip yeni bir takım kurabilir veya mevcut takımlara dahil olabilirsiniz.
Hackathon Kuralları
-Tüm ekip üyelerine, mentorlere vb. kişilere kurallara uyarak saygılı ve nezaketli davranmalısınız. -Hackathon takımları minimum 3, maximum 6 kişi olmalıdır. -Tüm ekip üyelerinin EducatHUB platforma katılması gerekiyor. -Oylama, proje yükleme, proje ilanlarının hepsi bu platform üzerinden yapılacak. -Takımlar elbette organizatörlerden, mentorlerden, buddylerden tavsiye alabilirler. -Amacımız öğrenmek ve üretmek! -Yarışmacıların bir fikirle başvurma zorunluluğu yoktur. -Eğitimlere katıldıkça, mentorleri dinledikçe yeni fikirler ortaya çıkabilir. -Tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı özgür bırakın! -Çevrenizden kimseyi bulamadınız mı merak etmeyin yalnız değilsiniz! -EducatHUB’da mutlaka sizin gibi biriyle tanışacak ve birlikte yeni fikirler üretmeye başlayacaksınız. -Takımlar, organizatörün takdirine bağlı olarak yarışmadan diskalifiye edilebilir. Bunun nedenleri arasında, rekabet kurallarını ihlal etmek veya diğer saygı dışı davranışları ihlal edecek şekilde davranmak yer alabilir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bunu sadece yazmış olmak için yazdık. Kimsenin kimseye saygısızlık yapacağını düşünmüyoruz.
Yarışmacılardan Ricamız
-Diğer katılımcılara saygı gösterin lütfen; -Küçük düşürücü, saldırgan, kaba ya da gizliliği veya yürürlükteki yasaları ihlal eden reklam içeriği veya siyasi ya da dini görüşleri ya da diğer ideolojileri ilgilendiren içerikte konuşmalardan sakınmak; Her türlü bulling ve mobbinge karşıyız! -Belirlenen görev ile karşılaştırıldığında açık bir şekilde konu dışında olan uygulamaları geliştirmekten kaçınmak; 48 saatlik emeğinizin boşa gitmesini istemezsiniz di’ mi! -Telif hakları, ticari markalar ya da diğer benzer hakları ihlal etmemek; Emek kutsaldır! Başkasının ürettiği bir şeyi kullanıyorsanız kaynak gösterin! İzin alınması gerekiyorsa izin alın! -Veri koruma yasalarına uymak;
Unutulmaması Gerekenler
-EducatHUB ile verilecek eğitim ve etkinlikler tamamen ücretsizdir. -Eğitim ve etkinlikler online platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir. -Katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.
Kimler başvurabilir?
-Hackath10’a başvurmak isteyen 11-18 yaş aralığındaki öğrenciler önceden birlikte başvurmak istedikleri arkadaşları ile bir takım halinde ya da bireysel olarak başvurarak başvurularının kabulünden sonra karma takımlar içine dahil edilerek süreç içerisinde aktif rol alacaklardır. -En az 3 en çok 6 kişilik gruplar halinde Hackathon başvurusu yapılabilir.
Translate »