Hackathon 4: Hack Art


Hack Art; günümüze kadar farklı perspektif, duygu ve düşünceleri empoze etmek amacıyla geçmiş ve gelecek kavramı tanımayan sanatın birleştirici ve aydınlatıcı özelliklerinden yola çıkarak güncel problemlere birbirinden renkli ve zengin sanat dalları ile etkili çözümler üretilebilmesi için yaratıcı fikirlerine kalpleriyle yol çizen ortaokul ve lise öğrencilerini 2021 Ocak ayında bir araya getiriyor! Bu sanat hackathonunda; kendi sanatını uygulama alanı, toplumu bilinçlendirmeyi ve çözüm üretmeyi amaçladığı problemi malzemesi bilen ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için toplumun farkındalığına çözüm odaklılığı ile dokunabilecek parlak fikirlerin harekete geçmesi için birbirinden çeşitli sanat tekniklerini ve etkili bir sanatsal projenin önemli noktalarını konu alan eğitimler ile sanatı hackathon kavramında nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceğini öğrenerek fayda düzeyi yüksek çözümlerin üretilebileceği bir atmosfer sağlamayı amaçlıyoruz.

Hackathon 4: Hack Art Etkinlik Takvimi

 • 6 Ocak Canlı Konser

  Mavi Gri grubunun solisti Akif Alkan ile canlı konser.
 • 8 Ocak Mentor Buluşması

  Bager Akbay ile Canlı Eğitim.
 • 16 Ocak Canlı Eğitim

  Koordinatörlerimizden Ahmet Kağan Hançer ile Canlı Eğitim.
 • 23 Ocak Mentor Buluşması

  Alev Cınbarcı ile Canlı Eğitim.
 • 26 Ocak Mentor Buluşması

  Nezih Orhon ile Canlı Eğitim.
 • 29 Ocak Mentor Buluşması

  Refik Anadol ile Canlı Eğitim.
 • 30-31 Ocak

  Hack Art hackathonu Süreci

Mentorlar


Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru Şartları
- Ortaokul ve lise öğrencisi olmalısınız. -Yarışmaya katılım bireysel ya da takım halinde olabilir. -Takımlar en fazla altı katılımcıdan oluşabilir. -Takımınız yoksa üzülmeyin, sizin gibi takım arayan üyelerle bir araya gelip yeni bir takım kurabilir veya mevcut takımlara dahil olabilirsiniz.
Hackathon Kuralları
-Tüm ekip üyelerine, mentorlere vb. kişilere kurallara uyarak saygılı ve nezaketli davranmalısınız. -Hackathon takımları minimum 3, maximum 6 kişi olmalıdır. -Tüm ekip üyelerinin EducatHUB platforma katılması gerekiyor. -Oylama, proje yükleme, proje ilanlarının hepsi bu platform üzerinden yapılacak. -Takımlar elbette organizatörlerden, mentorlerden, buddylerden tavsiye alabilirler. -Amacımız öğrenmek ve üretmek! -Yarışmacıların bir fikirle başvurma zorunluluğu yoktur. -Eğitimlere katıldıkça, mentorleri dinledikçe yeni fikirler ortaya çıkabilir. -Tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı özgür bırakın! -Çevrenizden kimseyi bulamadınız mı merak etmeyin yalnız değilsiniz! -EducatHUB’da mutlaka sizin gibi biriyle tanışacak ve birlikte yeni fikirler üretmeye başlayacaksınız. -Takımlar, organizatörün takdirine bağlı olarak yarışmadan diskalifiye edilebilir. Bunun nedenleri arasında, rekabet kurallarını ihlal etmek veya diğer saygı dışı davranışları ihlal edecek şekilde davranmak yer alabilir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bunu sadece yazmış olmak için yazdık. Kimsenin kimseye saygısızlık yapacağını düşünmüyoruz.
Yarışmacılardan Ricamız
-Diğer katılımcılara saygı gösterin lütfen; -Küçük düşürücü, saldırgan, kaba ya da gizliliği veya yürürlükteki yasaları ihlal eden reklam içeriği veya siyasi ya da dini görüşleri ya da diğer ideolojileri ilgilendiren içerikte konuşmalardan sakınmak; Her türlü bulling ve mobbinge karşıyız! -Belirlenen görev ile karşılaştırıldığında açık bir şekilde konu dışında olan uygulamaları geliştirmekten kaçınmak; 48 saatlik emeğinizin boşa gitmesini istemezsiniz di’ mi! -Telif hakları, ticari markalar ya da diğer benzer hakları ihlal etmemek; Emek kutsaldır! Başkasının ürettiği bir şeyi kullanıyorsanız kaynak gösterin! İzin alınması gerekiyorsa izin alın! -Veri koruma yasalarına uymak;
Unutulmaması Gerekenler
-EducatHUB ile verilecek eğitim ve etkinlikler tamamen ücretsizdir. -Eğitim ve etkinlikler online platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir. -Katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.
Kimler başvurabilir?
-Hackath10’a başvurmak isteyen 11-18 yaş aralığındaki öğrenciler önceden birlikte başvurmak istedikleri arkadaşları ile bir takım halinde ya da bireysel olarak başvurarak başvurularının kabulünden sonra karma takımlar içine dahil edilerek süreç içerisinde aktif rol alacaklardır. -En az 3 en çok 6 kişilik gruplar halinde Hackathon başvurusu yapılabilir.
Translate »