Hackathon 3: Hack Medicine


Tıp ve eczacılık insanoğlunun var olduğu dönemlerden beri üzerinde çalışılan ve geliştirilen en temel konulardandır. Son birkaç yüzyılda teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan bedeninin incelenebilmesi, çeşitli hastalıkların sebebi ve çözümleri noktasında ilerleme kaydedilmiştir. Günümüz gündeminden düşmeyen Covid-19 virüsü ile mücadelede kimya, biyomedikal mühendisliği, tıp ve biyoteknoloji alanlarına çok iş düşmekte ve (sürekli olarak hem COVID-19 virüsü hem de gelecekte ortaya çıkabilecek virüs ve çeşitli sağlık sorunları için çalışmalar devam etmektedir.) her geçen gün bu konularda yeni çalışma ve buluşlar yapılmaktadır. Hack Medicine hackathonumuzda yazılım ve donanımsal projeler geliştirerek insanoğlunun en önemli sorunlarından biri olan sağlıkla ilgili çözümler geliştirecek, farklı koşullarda insan sağlığını koruyabilmek ve sağlık alanında teknolojileri geliştirmek için çalışacağız.

Hackathon 3: Hack Medicine Etkinlik Takvimi

 • 3 Aralık Mentor Buluşması

  Sertaç Doğanay ile Canlı Eğitim.
 • 7 Aralık Mentor Buluşması

  Şule Başarslan ile Canlı Eğitim.
 • 12 Aralık Mentor Buluşması

  Yusuf Yeşil ile Canlı Eğitim.
 • 14 Aralık Mentor Buluşması

  Coşkun Çömlekçi ile Canlı Eğitim.
 • 19 Aralık Mentor Buluşması

  Gülderen Somar ile Canlı Eğitim.
 • 24 Aralık Mentor Buluşması

  Selin Kurnaz ile Canlı Eğitim.
 • 26-27 Aralık

  Hack Medicine Hackathon Süreci
 • 30 Aralık Biyomedikal Lab. Turu

  Rana Şatır ile Biyomedikal Laboratuvarı Turu.

Mentorlar


Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru Şartları
- Ortaokul ve lise öğrencisi olmalısınız. -Yarışmaya katılım bireysel ya da takım halinde olabilir. -Takımlar en fazla altı katılımcıdan oluşabilir. -Takımınız yoksa üzülmeyin, sizin gibi takım arayan üyelerle bir araya gelip yeni bir takım kurabilir veya mevcut takımlara dahil olabilirsiniz.
Hackathon Kuralları
-Tüm ekip üyelerine, mentorlere vb. kişilere kurallara uyarak saygılı ve nezaketli davranmalısınız. -Hackathon takımları minimum 3, maximum 6 kişi olmalıdır. -Tüm ekip üyelerinin EducatHUB platforma katılması gerekiyor. -Oylama, proje yükleme, proje ilanlarının hepsi bu platform üzerinden yapılacak. -Takımlar elbette organizatörlerden, mentorlerden, buddylerden tavsiye alabilirler. -Amacımız öğrenmek ve üretmek! -Yarışmacıların bir fikirle başvurma zorunluluğu yoktur. -Eğitimlere katıldıkça, mentorleri dinledikçe yeni fikirler ortaya çıkabilir. -Tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı özgür bırakın! -Çevrenizden kimseyi bulamadınız mı merak etmeyin yalnız değilsiniz! -EducatHUB’da mutlaka sizin gibi biriyle tanışacak ve birlikte yeni fikirler üretmeye başlayacaksınız. -Takımlar, organizatörün takdirine bağlı olarak yarışmadan diskalifiye edilebilir. Bunun nedenleri arasında, rekabet kurallarını ihlal etmek veya diğer saygı dışı davranışları ihlal edecek şekilde davranmak yer alabilir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bunu sadece yazmış olmak için yazdık. Kimsenin kimseye saygısızlık yapacağını düşünmüyoruz.
Yarışmacılardan Ricamız
-Diğer katılımcılara saygı gösterin lütfen; -Küçük düşürücü, saldırgan, kaba ya da gizliliği veya yürürlükteki yasaları ihlal eden reklam içeriği veya siyasi ya da dini görüşleri ya da diğer ideolojileri ilgilendiren içerikte konuşmalardan sakınmak; Her türlü bulling ve mobbinge karşıyız! -Belirlenen görev ile karşılaştırıldığında açık bir şekilde konu dışında olan uygulamaları geliştirmekten kaçınmak; 48 saatlik emeğinizin boşa gitmesini istemezsiniz di’ mi! -Telif hakları, ticari markalar ya da diğer benzer hakları ihlal etmemek; Emek kutsaldır! Başkasının ürettiği bir şeyi kullanıyorsanız kaynak gösterin! İzin alınması gerekiyorsa izin alın! -Veri koruma yasalarına uymak;
Unutulmaması Gerekenler
-EducatHUB ile verilecek eğitim ve etkinlikler tamamen ücretsizdir. -Eğitim ve etkinlikler online platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir. -Katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.
Kimler başvurabilir?
-Hackath10’a başvurmak isteyen 11-18 yaş aralığındaki öğrenciler önceden birlikte başvurmak istedikleri arkadaşları ile bir takım halinde ya da bireysel olarak başvurarak başvurularının kabulünden sonra karma takımlar içine dahil edilerek süreç içerisinde aktif rol alacaklardır. -En az 3 en çok 6 kişilik gruplar halinde Hackathon başvurusu yapılabilir.
Translate »