Hackathon 1: Back to School


Hackath10 Back to School, ortaokul ve lise öğrencilerinin bir takım içerisinde onlara tanımlanan güncel bir probleme iş ve fikir birliği içerisinde inovatif, uygulanabilir ve yaratıcı çözümler getirebilecekleri; bu çözümleri 3D tasarıma dökerek diğer takımlarla arkadaşça rekabet edebilecekleri, aynı zamanda eğlenebilecekleri bir etkinliktir. Yarışma sonunda, dereceye giren takımlar 10. ve final hackathonumuz olan Hack All Star bileti almaya hak kazanarak diğer hackathonlarımızın dereceye giren takımlarıyla rekabet ederek finalde dereceye giren takımlar Hackath10 etkinliğinin sonunda çözümlerini hayata geçirebilme fırsatı yakalayacaklardır. Hackath10 Back to School hackathonu öncesinde, takımların birbirleriyle tanışıp kaynaşabilmeleri için tanışma etkinlikleri düzenlenecek ve her bir ekip üyesinin temel olarak dijital 3D tasarım yapabilme yetkinliği kazanabilmesi için yarışma öncesinde 2 haftalık bir eğitim verilecektir. Hackath10 Back to School başvuruları 28 Eylül 2020’ye kadar başvuru kabul edecek ve Ekim’in ilk haftası tanışma etkinlikleriyle başlayacak, 2 hafta 3D tasarım eğitimleri verilecek ve Ekim’in son haftası yarışma gerçekleşecektir.

Hackathon 1: Back to School Etkinlik Takvimi

 • 4 Ekim

  Başvuruların Kapanması
 • 5 Ekim

  Tanışma
 • 6 Ekim

  Online EducatHUB Eğitimleri
 • 9 Ekim Mentor Buluşması

  3D Kalemin Tanıtılması ve İşlevlerinin Açıklanması
 • 15 Ekim Mentor Buluşması

  TEKYAZ Genel Müdürü İlker Uludağ ile Solidworks Eğitimleri
 • 16 Ekim Mentor Buluşması

  Zaxe 3D Printing Technologies Kurucusu Baki Gezgen ile Zaxe Eğitimleri
 • 25 Ekim Mentor Buluşması

  Samsun Teknopark Kodlama ve Robotik Koordinatörü Özge Sağlam ile Tinkercad Eğitimleri
 • 31 Ekim - 1 Kasım

  Back to School Hackathon Süreci (İzmir Depreminden Dolayı 7-8 Kasıma Ertelenmiştir.)
 • 14 Kasım - 15 Kasım

  Projelerin Online Sergilenmesi ve Oy Verme İşlemleri
 • 16 Kasım

  Hackathon Kazananların Açıklanması

Mentorlar00

days


00

hours


00

minutes


00

seconds


Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru Şartları
- Ortaokul ve lise öğrencisi olmalısınız. -Yarışmaya katılım bireysel ya da takım halinde olabilir. -Takımlar en fazla altı katılımcıdan oluşabilir. -Takımınız yoksa üzülmeyin, sizin gibi takım arayan üyelerle bir araya gelip yeni bir takım kurabilir veya mevcut takımlara dahil olabilirsiniz.
Hackathon Kuralları
-Tüm ekip üyelerine, mentorlere vb. kişilere kurallara uyarak saygılı ve nezaketli davranmalısınız. -Hackathon takımları minimum 3, maximum 6 kişi olmalıdır. -Tüm ekip üyelerinin EducatHUB platforma katılması gerekiyor. -Oylama, proje yükleme, proje ilanlarının hepsi bu platform üzerinden yapılacak. -Takımlar elbette organizatörlerden, mentorlerden, buddylerden tavsiye alabilirler. -Amacımız öğrenmek ve üretmek! -Yarışmacıların bir fikirle başvurma zorunluluğu yoktur. -Eğitimlere katıldıkça, mentorleri dinledikçe yeni fikirler ortaya çıkabilir. -Tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı özgür bırakın! -Çevrenizden kimseyi bulamadınız mı merak etmeyin yalnız değilsiniz! -EducatHUB’da mutlaka sizin gibi biriyle tanışacak ve birlikte yeni fikirler üretmeye başlayacaksınız. -Takımlar, organizatörün takdirine bağlı olarak yarışmadan diskalifiye edilebilir. Bunun nedenleri arasında, rekabet kurallarını ihlal etmek veya diğer saygı dışı davranışları ihlal edecek şekilde davranmak yer alabilir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bunu sadece yazmış olmak için yazdık. Kimsenin kimseye saygısızlık yapacağını düşünmüyoruz.
Yarışmacılardan Ricamız
-Diğer katılımcılara saygı gösterin lütfen; -Küçük düşürücü, saldırgan, kaba ya da gizliliği veya yürürlükteki yasaları ihlal eden reklam içeriği veya siyasi ya da dini görüşleri ya da diğer ideolojileri ilgilendiren içerikte konuşmalardan sakınmak; Her türlü bulling ve mobbinge karşıyız! -Belirlenen görev ile karşılaştırıldığında açık bir şekilde konu dışında olan uygulamaları geliştirmekten kaçınmak; 48 saatlik emeğinizin boşa gitmesini istemezsiniz di’ mi! -Telif hakları, ticari markalar ya da diğer benzer hakları ihlal etmemek; Emek kutsaldır! Başkasının ürettiği bir şeyi kullanıyorsanız kaynak gösterin! İzin alınması gerekiyorsa izin alın! -Veri koruma yasalarına uymak;
Unutulmaması Gerekenler
-EducatHUB ile verilecek eğitim ve etkinlikler tamamen ücretsizdir. -Eğitim ve etkinlikler online platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir. -Katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.
Kimler başvurabilir?
-Hackath10’a başvurmak isteyen 11-18 yaş aralığındaki öğrenciler önceden birlikte başvurmak istedikleri arkadaşları ile bir takım halinde ya da bireysel olarak başvurarak başvurularının kabulünden sonra karma takımlar içine dahil edilerek süreç içerisinde aktif rol alacaklardır. -En az 3 en çok 6 kişilik gruplar halinde Hackathon başvurusu yapılabilir.

Sonuçlar

ThermoVid Sınıf girişlerine konulacak bu proje, sınıfa girecek olan kişinin ateşinin ölçülmesi ve ölçülen ateşlerin kişiye özel olarak kayıt altına alınıp risk aralıklarına göre gruplandırılmasını hedefliyoruz.
Proje Başkanı : Gülfem ŞEN
Proje Ekibi : Gülfem ŞEN, Lale Nur FAZLI, Şevval CEKİ, Şevval EGELİ


Canteen For The Close Future
Şimdiki kantinler için bir öneri. Bu proje ile kantinlerde Covid-19 riskini azaltmak istiyoruz.
Proje Başkanı : Denizhan YAZICI
Proje Ekibi : Ahmet Taha POLAT, Ayşenur İRKİLMEZ, Denizhan YAZICI, Emine Gizem KENAR, Muhammed Efe DEREOĞLU, Nehir KAVAK
Akıllı Okulumuz
Akıllı okulumuz öğrencilerin bu dönemde temasını azaltan , HES kodunu ve ateşini ölçen ve şu an 30 dk olan derslerde zamandan tasarruf için otomatik yoklama alan bir sistemdir.
Proje Başkanı : Ulaş PANCAR
Proje Ekibi : Ahmet Efe DİNÇER , Efe İLDEÇ, Ulaş PANCAR, Yağmur SARI


Translate »